REKLAMA

Ustroń - kelias Nr. 941

Tiesioginė transliacija liepa 19, 2016
peržiūros

Aprašymas

Kryžkelė Ustroń Polana. Pavadinimas Polana kilęs nuo miško kirtavietės prie Vyslos, kurioje apsigyveno pirmieji gyventojai ("...12 zahradnikuw kterech mam na polanie...") - nuo pirmojo Polanos paminėjimo 1607 m.). Gyvenvietė priklausė Mykolui Rudzkiui, iš kurio 1633 m. ją nupirko Cieszyn kunigaikštienė Elžbieta Lukrecija. Vėliau Polana priklausė Ustroń Górny, kuris buvo atskiras kaimas iki 1839 m., kai Ustroń Górny ir Ustroń Dolny buvo sujungti.

1792 m. kunigaikštis Albertas Sasko-Cieszyńskis čia įkūrė popieriaus fabriką. Jai priklausė gabalas gretimos pievos prie Vyslos upės, kurioje saulėje buvo balinami lininiai skudurai, iš kurių vėliau buvo gaminamas popierius.

1837 m. popieriaus fabrikas buvo perkeltas Vyslos upe į Hermanicę, kur su pertraukomis veikė iki 1933 m. Čia buvo kalamos vežimėlių ašys ir jungiamosios detalės. Plaktukams galios suteikdavo per ją tekanti Mynówka upė. 1899 m. Polanos kalvė buvo likviduota, o pastate įrengta vandens turbina, kuri tiekė elektros energiją Ustronės kalvei ir veikė iki XX a. septintojo dešimtmečio. Be buvusio popieriaus fabriko kalvės pastato, ant Mlynovkos upės taip pat yra užtvanka su tvenkiniais, kuriais galima reguliuoti vandens lygį šalia jos esančiame 0,65 ha ploto dirbtiniame vandens telkinyje.

Žemėlapiai
REKLAMA
0 Komentarai

Prisijungimas prisijungti prie diskusijos

REKLAMA

Pokalbiai

REKLAMA
Žinučių siuntimas tik prisijungusiems