REKLAMA

Przeworsk

Tiesioginė transliacija gegužė 15, 2017
peržiūros

Aprašymas

Pševorskas - miestas Podkarpatės vaivadijoje, Pševorsko apskrityje, Pševorsko valsčiuje, Žešovskio priekalnėse, prie Mlečkos upės, prie tarptautinio kelio E40, buvusi Lenkijos didikų rezidencija.

1394 m. įkurtas privatus didikų miestas XVI a. buvo įsikūręs Rusios provincijoje. 1975-1998 m. jis buvo Pšemislo vaivadijoje. Jis yra Lenkijos miestų asociacijos narys.

Mieste gyvena 15 733 gyventojai (2010 m. gruodžio 31 d.)[4]. Miesto šventasis globėjas yra šventasis Antanas Paduviečių.

Pševorskas pirmą kartą paminėtas 1281 m. Miestas įkurtas 1393 m. svarbių prekybos kelių sankirtoje, buvusios rusėnų tvirtovės vietoje. Dėl gausių privilegijų ir 1470 m. įsteigto teisminio rajono Pševorskas tapo antruoju Pšemislio žemės municipaliniu centru, kuriame veikė bajorų teismai. Daugelį metų miestas buvo svarbus ekonominio gyvenimo centras, daugiausia amatų (audimo) ir prekybos. Daugybė totorių, kazokų, rusų ir švedų kariuomenių įsiveržimų lėmė Pševorsko nuosmukį. XIX-XX a. sandūroje miestas ėmė sparčiau vystytis, nes buvo įkurta Lubomirskio dvaro sodyba (1825 m.), pastatytas cukraus fabrikas (1895 m.) ir geležinkelio mazgas.

Šiuo metu Pševorskas yra vietinis paslaugų ir pramonės centras bei transporto mazgas, kuriame susikerta svarbūs susisiekimo keliai ir trys geležinkelio linijos. Miestas yra apskrities administracinis centras - čia įsikūrusi apygardos valdyba, apygardos teismas, apygardos prokuratūra, apygardos policijos nuovada, Valstybinė priešgaisrinė tarnyba ir kt.

Mieste yra apie 60 istorinių pastatų. Svarbiausi iš jų: gotikiniai įtvirtinti vienuolynai: bernardinų vienuolynas (Šv. Barboros bažnyčia) ir Šventojo kapo namai (bazilika su Šventojo kapo koplyčia), rotušė, klasicistiniai Lubomirskių rūmai, barokinis Gailestingumo dukterų vienuolynas, vienintelis Lenkijoje gyvas muziejus po atviru dangumi "Pastewnik".

Žemėlapiai
REKLAMA
0 Komentarai

Prisijungimas prisijungti prie diskusijos

REKLAMA

Pokalbiai

REKLAMA
Žinučių siuntimas tik prisijungusiems